Online Rezervasyon
0 (212) 570 50 44 pbx
Kuveyt hava yolları kampanyaları

KUVEYT HAKKINDA

Kuveyt Şehir Rehberi

Aynı ismi taşıyan ülkenin başkenti olan Kuveyt, yüksek binaları, lüks otelleri, geniş bulvarları, iyi düzenlenmiş park ve bahçeleriyle oldukça hareketli bir metropol. Limanı da petrol tankerleri, yük gemileri ve eğlence araçlarını ağırlar. Yaz ayları sıcaklığın 50 dereceyi bulduğu Kuveyt, haziran, temmuz ve ağustos aylarında en sıcak günlerini yaşar. Kış mevsiminde sıcaklık ortalaması 10 derece civarlarında.
 • Gezilebilecek Yerler

  Salmiya ve Hawalli’de ana yerleşim ve iş yerleri, Shuwaikh da önemli edüstri yerleşimleri bulunuyor. As-Seef Sarayı, Kuveyt’in eski olarak anılan kısmındadır ve Emir günlük çalışmalarını burada yürütür. 

  Şehrin en önemli yapısı da Kuveyt Kuleleri’dir. Burada öğle ya da akşam yemeği yemeniz mümkün. Büyük Cami de görülmeye değer. Liberation Tower (Özgürlük Kulesi), dünyadaki en uzun telekominikasyon kulelerinden biridir. 150 metre uzunluktaki kuleyi ziyaret edenler aynı zamanda hoş bir manzara ve restoranla karşılaşırlar. 

  Birçok sanat eserini savaş sırasındaki soygunlarda kaybeden Ulusal Müze, şimdi kısmi olarak yenilenip tekrar kapılarını ziyaretçilerine açtı. 1896 yılında inşaa edilen Seif Palace, Irak işgali sırasında oldukça tahrip edildi. Ancak İslami mozaikler hâlâ görülebilir. 

  Bedevi halkının sanat eserlerinin korunduğu mercan ve alçıdan yapılmış bir müze olan Sadu House’de bu ürünlerin benzerleri de satılıyor. Al Badr ailesinin turistlerin ziyaretlerine açık olan konutu Bayt Al-Badr, Özgürlük Anıtı, Bilim ve Doğal Tarih Müzesi, Kuveyt’te gezilecek önemli yerlerin başında geliyor.
 • Kültür ve Eğlence

  Emir tarafından, Anayasal Monarşi sistemiyle yönetilen Kuveyt’te hafta sonu tatilleri perşembe ve cuma günleri olarak belirlenmiş. 25 ve 26 Şubat günleri ile Ramazan ve Kurban bayramları da resmi tatil. 

  Ülke dışından çalışmaya gelenler Kuveyt nüfusunun yüzde 65’ini oluşturuyor. Petrol sektörünün gelişmişliği üst düzey şirketleri burada çalışmaya sevk ediyor. Yerli halkın ve bu şirketlerin personelinin başını çektiği grupların boş vakitlerini geçirdiği yerlerin başında Entertainment City (Eğlence Şehri), deniz kulüpleri, belediye parkları ve hayvanat bahçesi geliyor.
 • Yeme İçme

  Kuveyt’te diğer şehirlerde olduğu gibi Ortadoğu, Asya ve batı mutfağı örneklerini bulmak mümkün. Ülkedeki yabancı sayısının fazlalığı restoranların da çeşitli olmasını sağlamış. Arap ve Kuveyt yemekleri dışında İtalyan, Hint, İran, Lübnan, Japon, Amerikan ve Çin restoranları oldukça kaliteli. Yine fast food meraklıları da burada rahatlıkla karınlarını doyurabilir. Kuveyt’ teki bir kahvede “shisha”, yani nargile denemeyi unutmayın.
 • Alışveriş

  Kuveyt’te görebilceğiniz en büyük alışveriş merkezi Marina Mall’dur. Souk Sharq, Al-Kout, Araya Mall, Al-Salhiya Mall, The Avenues, diğer Batı tarzı mekânlar. Fakat fiyatlar bölgedeki diğer şehirlerle karşılaştırınca oldukça yüksek.  

  Kuveyt’in geleneksel pazarlarını görmek ve oralarda alışveriş yapmak istiyorsanız Souk Al Mubarakiya, Souk Al-Juma’a, Mahameed bu ihtiyacınızı görmenizi sağlayacak.

 

KUVEYT HAVA YOLLARI (212) 570 50 44

Kuveyt hava yolları için oluşturduğumuz web sayfasının menünün altında bulunan uçak bileti arama kısmından hangi hava yolunda hangi uçuşlar var, saat kaçta, ücreti ne kadar, en ucuz hangisi diye araştırma yapıp istediğiniz bileti, kredi kartı veya havale ile satın alabilirsiniz. Dilerseniz bizi (212) 570 5044 nolu numaradan arayarak size özel tanımlıyacağımız indirimleri ve kampanyaları kullanarak daha avantajlı bir şekilde Kuveyt'a uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Copyright © 2013 KUVEYT HAVAYOLLARI
Bu web sitesi 4K Grup LTD ŞTİ. tarafından oluşturulmuştur.